Praktický návod na vetranie okien

Tento návod platí hlavne pre zimné obdobie a to čím chladnejšie, tým dôslednejšie. V letných mesiacoch okná môžu byť otvorené na vetranie nepretržite deň aj noc.

Otvoriť okná dokorán v celom byte, aby sa vytvoril prievan. Otvorené krídla sa na zasklení zarosia odspodu až nahor. Postupne odspodu nahor sa sklo začne "čistiť" - ostane bez zarosenia až sa celkom vyčistí, čo je približne za 5-6 minút.

Toto je znakom, že je vyvetrané a môžeme zatvoriť a odísť z domu do práce, školy a pod. Tento postup opakovať, ak sme doma, tak 3-krát denne, ak odchádzame stačí 2-krát denne ráno a večer.

Nemusíte mať obavy o stratu energie, pretože čerstvý vzduch sa zohreje na pôvodnú izbovú teplotu od podlahy, stien, stropu, zariadenia za takú istú dobu ako sa vetralo, čiže za 5-6 minút.

Dôvod je jednoduchý, pretože je suchý, veď i sami vieme, že ak si oblečieme v lete mokré plavky, máme dlho pocit chladu, ale ak suché, máme pocit príjemnosti, a oblečenie ani nevnímame. Voda je na ohrev energeticky podstatne náročnejšia ako suchý vzduch.